در برنامه سوم و چهارم ، صادرات به عنوان یک عنصر موثر و کلیدی در توسعه اقتصادی کشور محسوب شده است و بر آمادگی زیرساختهای فرهنگی و اجتماعی جهت بکارگیری استراتژی های صادراتی تأکید گردیده است .
توسعه صادرات و ورود صحیح به بازارهای جهانی و حفظ شرایط ماندگاری در آن حاصل نمی شود مگر با ایجاد یک راهبرد مشخص و پایدار صادراتی که بصورت قانون غیر قابل تغییر درآمده و هر کدام از دستگاههای اجرایی مرتبط با امر صادرات و همچنین اتحادیه ها
و تشکلهای صادراتی و سازمانهای خدمات رسانی تجاری از قبیل بانکها ، بیمه ، حمل و
نقل و . . . به وظایف خود به خوبی عمل نمایند و در جامعه نیز آمادگی فرهنگی تولید بهترین کالا برای صادرات بوجود آید .
« در دنیای آینده ، بازاریابی جهانی و جهان بازاری شدن ملاک عمل قرار می گیرد . »
تعریف صادرات :
صادرات عبارتست از ارتباط و کارکردن با بازارهای حرفه ای و حرفه ای های بازار در آن سوی مرزها .
صادرات نقطه آغاز ارتباط برقرار کردن با دیگران است . صادرات برای رشد و توسعه اقتصادی کشور است که از فروش تولیدات یا خدمات به کشورهای دیگر برای کسب
درآمد ارزی حاصل می شود و در برقراری موازنه تجاری وایجاد تعادل اقتصادی کمک شایانی می نماید .
شرایط صادرات :
1. اولین شرط صادرات ، تسلط بر مهارتهای ارتباطی با انسانها و گروههای خارجی است .
2. دومین شرط صادرات کار کردن است – کار به مفهوم جهانی یعنی هدف گرا کار کردن .
3. سومین شرط صادرات ، پیکار نمودن در میدان رقابت است .
4. چهارمین شرط صادرات ، پشتکار داشتن در امر صادرات است .
اصول و قواعد صادرات
یکی از قواعد و مقررات صادرات شناخت اصول و ضوابط حرفه ای و بین المللی بازار است .
بازار سه اصل دارد :
1. هیچ چیز ثابت نیست .
2. هیچ کس کامل نیست .
3. هیچ چیز مطلق نیست .
حرفه ای های بازار پنج ویژگی دارند :
1. تخصص داشتن علمی ، اخلاقی ، رفتاری و کاری در امر صادرات
2. تعهد داشتن به صادرات
3. تعلق داشتن به صادرات
4. تداوم داشتن در امر صادرات
5. تحول داشتن در امر صادرات
صادرات نیازمند حرفه ای شدن است چون کل صادرات شکارگاهی است که به قدرت فرصتهایی بدست می آید برای شکار ، در بازارهای جهانی فرصتها به ندرت بدست می آید و به سرعت از بین می رود .
صادرات یعنی بازاریابی فرامرزی یعنی حرکت در آنسوی مرزهای ملی که از نظر فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و اقلیمی با ما فرق دارند و لذا شیوه های برخورد ما هم باید متناسب با آن باشد .

دپارتمان صادرات شرکت و مهمتر از همه شرکت مدیریت صادرات استان قم ( افیتکو ) با اخذ مجوز و گرید از سازمان توسعه تجارت ایران بر آن است که به عنوان یک بازوی اجرایی در خدمت شما صادرکنندگان، تولید کنندگان و تجار محترم باشد.
قابل توجه صاحبان کارخانجات و تولید کنندگان محترم؛ نظر به اینکه در بازارهای پرتلاطم و رقابتی جهان کالایی می تواند قابلیت عرضه به این بازارها داشته باشد که دارای چند شاخصه و ویژگی مهم باشد.
تولید در حجمه بالا- تولید کالا همگام با استاندارد های جهانی- کیفیت سرآمد نسبت به کالاهای مشابه- عرضه کا لا با توجه به فرهنگ و نیاز مشتری- عرضه به موقع کالا به بازار- تولید کالا با قیمت تمام شده مناسب و قیمت رقابتی-عرضه کالا در بسته بندی مناسب و بهره گیری از یک شرکت معتبر جهانی که این پروسه را برای شما تسهیل سازد.
در این خصوص شرکت مدیریت صادرات استان (‌افیتکو )‌ با شناخت کامل از بازارهای جهانی و همچنین رصد کردن نبض بازار با توجه به فرآیند تولید و مصرف که خود برگرفته از نیاز مشتری است؛ آماده است که کالای تولیدی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به بازارهای جهان عرضه کند. لذا در این خصوص تصمیم باشماست که ضمن باور خود به شرکت ما اعتماد کنید تا ما شما رابا دنیا آشنا کنیم و شما و کالای تولیدی شما رابه یک برند جهانی تبدیل کنیم.
شما می توانید با عضویت دربانک اطلاعاتی شرکت مدیریت صادرات به لیست شرکت های تحت پوشش ما پیوسته و از خدمات ما بهره مند شوید
پس با یک تماس نیمی از راه را بپیمایید.
مشاور شما امیرکاظمیان
09123515498
——————
صادرات تنها روزنه ارز آوری به کشور و باعث افزایش اندوخته صندوق ارزی خواهد شد.
از آنجا که از دیر باز نقش محوری صادرات در معادلات اقتصادی کشورها نقش به سزایی داشته است . به طوریکه کشورهایی مانند ژاپن، چین، تایوان، تایلند، مالزی، و…… که تمامی اقتصاد آنها بر محور صادرات رقم خورده وبیلان رشد اقتصادی قابل ملاحظه ای دارند. شرکت بین المللی افیتکو با داشتن یک بخش کاملا تخصصی در عرصه صادرات و بهره گیری از مدیران و کارشناسان فن چند سالی است که حتی در سخت ترین شرایط تحریم رشد بسیار زیادی از سهم صادراتی کشور را داشته است. لذا در این خصوص بخش صادراتی شرکت که به صورت کاملا حرفه ای و با داشتن دفاتر و نمایندگی های فعال در خارج از کشور ، آماده خدمات رسانی به شما تولید کنندگان گرامی در تمامی عرصه های وابسته به صادرات بوده و این افتخار را دارد که به صورت مشاوره و عملی در خصوص برند سازی و صادرات کالای تولیدی شما در خدمت شما عزیزان باشد.
لذا از شما تقاضا داریم ، با رایزنی با بخش صادراتی کشور ، به مجموعه ما پیوسته تا از خدمات ما در حوزه های یاد شده بهره مند شوید.
بخش تخصصی صادرات در زمینه های مشاوره، برند سازی، اخذ مجوز های صادراتی، ایزوهای جهانی، مارکت پلن، …….آماده خدمات رسانی به شما فعالین اقتصادی است.
مشاور شما : مهندس امیرکاظمیان : 09123515498